به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


تجهیزات غیر فعال شبکه FTTX (قسمت دوم)

- ساختارFTTC

زیر ساخت شبکه FTTC شامل نصب فیبر نوری تا 311 متری خانه ها یا محل های کار می باشد. ارتباط با مشترکین از طریق سیم مسی با فناوری xDSL یا کابل کواکسیال از کابینتی که در خیابان (Curb) قرار دارد برقرارمی شود.

 ساختار FTTB

با توجه به شکل 1 ساختار FTTB به ساختاری اطلاق می شود که در آن یک مسیر ارتباطی بر روی کابل های فیبرنوری، از تجهیزات سوئیچینگ اپراتور مخابراتی تا حداقل حصا مالکیت شخصی خانه یا محل کار مشترک ها مشترکین کشیده می شود اما فیبر نوری قبل از ورود به فضای زندگی خانه یا فضای محل کار و جایی که مسیر تا مشترک بهر روی ارتباط فیزیکی دیگری بجز فیبر مثلاً حلقه های مسی ادامه می یابد، پایان می یابد.

تعبیر FTTB یک فرم انتقالی می باشد که بعنوان وسیله و روشی جهت ارسال سرویس ها به ساختمان های موجود در جهت میل به ساختار FTTH مرتبط برای مثال برای ساختمان های جدید بکار می رود.

با امتداد کابل های فیبرنوری از نقطه پایان فیبر تا فضای زندگی خانگی یا فضای محل کار، FTTB می تواند به FTTH کامل تبدیل گردد. این تبدیل مطلوب است زیرا FTTH ظرفیت ایده آل تر و ماندگاری بیشتری در مقایسه با FTTB دارد.

در این روش نیز می توان از محل ONU با فناوری xDSL به مشترکین موجود در آپارتمان سرویس داد. این تعریف، ساختارهایی که کابل فیبر نوری در فضای عمومیمثلاً کابینت خیابانی اپراتور پایاندهی می شود، را شامل نمی شود.

ساختار  FTTH

با توجه به شکل 1 FTTH ساختاری است که در آن یک مسیر ارتباطی روی کابل های فیبر نوری از تجهیزات سوئیچینگ اپراتور مخابراتی به حداقل فضای خانه یا محل کار کشیده شده است.  این مسیر با هدف انتقال ترافیک مخابراتی به یک یا چند مشترک و برای ارائه یک یا چند سرویس مثلاً دسترسی به اینترنت، تلفن و یا ویدئو کشیده می شود. این تعریف شامل ساختارهایی که فیبرنوری قبل از رسیدن به خانه یا محل کاری که مسیر دسترسی از آنجا به بعد بر روی ارتباط فیزیکی به غیر از فیبر مثلاً حلقه های مسی کشیده خواهد شد تمام می شود ، نمی باشد. همچنین این تعریف، ساختارهایی که فیبرنوری در مکان های عمومی مثلاً کابینت خیابانی اپراتور و جایی که مسیر دسترسی تا مشترکین بر روی ارتباط فیزیکی دیگری مثلاً حلقه های مسی کشیده می شود، را شامل نمی شود.ادامه داردمنبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است